Aj byty v paneláku môžu byť pokojným miestom

Odhlučniť svoj byt je dnes vari snom každého majiteľa panelákového bytu. Bytový dom s desiatkami bytov je ako hlučný úľ, v ktorom nie je úplný kľud ani v nočných hodinách. Neustále zvuky od susedov, kedy je počuť vari každý rozhovor, elektrické spotrebiče alebo televízor. To všetko sa mieša do jednej veľkej valiacej sa zvukovej gule, ktorá nám ničí naše nervy. Takéto problémy trápia všetkých nájomníkov panelákov, ktorí nemajú problémy so sluchom.

lisované desky

Kúpa nového domu kdesi v tichu za mestom by bola ideálnym riešením, no v drvivej väčšine prípadov ide iba o prianie vzdialené od reality. Možným riešením je nosenie chráničov uší, no takto by ste nepočuli ani svoju manželku alebo deti, takže opäť nepraktické riešenie. Spásou však pre vás môžu byť akustické dosky, ktoré na stenách dokážu pohlcovať nežiadúci hluk.

Lisované akustické dosky sú hrubé 5 cm a sú vyrobené z polyuretánovej drviny. Vytvorením dosiek požadovanej objemovej hmotnosti sa dosahujú vynikajúce vlastnosti v oblasti pohlcovania hluku. Tieto dosky hluk neodrážajú, ale vďaka svojej štruktúre ho nechajú pohltiť a následne rozplynúť. Sú pomerne tenké, takže ich aplikáciou na steny miestnosti nestratíte takmer žiaden priestor.

Niekto si možno práve predstavuje, ako si pomocou týchto dosiek odhluční celý svoj byt a získa tak pokojné miesto pre svoj život. No nie je to potrebné, pretože väčšinou si takto ľudia pomáhajú iba pri dôležitých miestnostiach. Ak máte hlučného suseda pod sebou, tak bude postačovať izolovať iba podlahu.

desky lisované

Ak napríklad vy sami hráte na nejakom hudobnom nástroji a nie je vám práve príjemné, že svojou hrou rušíte všetkých obyvateľov paneláku, tak si odizolujete iba tú miestnosť, v ktorej cvičíte. Tých možností zvukovej izolácie je však ešte oveľa viac a v prípade záujmu určite privítate odborné rady zverejnené na stránkach predajcu týchto akustických dosiek https://www.akusticka-izolacia.sk/.

Related Posts

© 2024 Mostreal - WordPress Theme by WPEnjoy