Bill Belichick sa vyjadril k svojmu rozhodnutiu


Jedným z veľkých prekvapení tohtoročného Super Bowlu bolo, že Malcolm Butler, cornerback New England Patriots, potom, čo v celej sezóne strávil na ihrisku 98% so všetkých snapov, v spomínanej finále dostal možnosť si zahrať len jeden snap, a aj to len v special tíme. Čo je ešte viac prekvapivé, keďže v celej sezóne to bola preňho druhá hra v tejto zostave, takže nemôžme povedať, že s ostatnými členmi special tímu bol nejako zvlášť zohraný. Tento ťah hlavného trénera a legendy Patriots, Billa Belichicka, bol o to viac prekvapivý a nepochopený. Viacerí odborníci ostávajú pred týmto rozhodnutím rozpačití.

fotbalový stadion


Počas zápasu sa dalo zistiť len toľko, že to bolo trénerské rozhodnutie, a že pravdepodobne hlavný tréner videl situáciu tak, že podľa zvoleného gameplanu bude lepšie keď na ihrisko pošle obranu bez Malcolma Butlera. Bolo to otázne rozhodnutie aj z toho hľadiska, že v druhom polčase mohol vidieť každý, že obrana New England Patriots sa naozaj trápi, tak prečo na ihrisko neposlal svojho druhého najlepšieho cornerbacka. Billa Belichicka sa samozrejme po zápase novinári opýtali, aký mal dôvod na to, že sa tak rozhodol? Samozrejme sme od neho dostali odpoveď, na ktorú sme si už zvykli, a z ktorej sa veľa nedozvieme:


,,Malcolm má v sebe naozaj úctyhodný súťaživý duch a som si istý, že to cíti tak, že nám v tom finále mohol pomôcť. Určite si to myslia v tíme viacerí hráči, ale my musíme tiež robiť také rozhodnutia, o ktorých si myslíme, že budú tímu najviac prospešné a aj v tomto prípade sme sa tak rozhodovali. To je všetko čo k danej veci môžem dodať.“

zápas


Samozrejme, novinári sa pokúšali, aby dostali ešte nejaké perličky z najväčšej trénerskej legendy, odpoveď však znela, že by to trvalo dlhšie, kým by to všetko vysvetlil. Je to však veľká škoda, že sa asi nikdy nedozvieme, čo naozaj rozhodlo o tom, že Belichick neposlal Butlera na ihrisko skoro celý zápas. Špekulácie však o tom, že za rozhodnutím stála naozaj iba futbalová taktika a nie nejaká osobná záležitosť, ešte určite neprestanú nejaký ten čas.

© 2024 Mostreal - WordPress Theme by WPEnjoy