Naše telo je náš chrám


A presne tak sa k nemu treba aj správať. Všetky tie reči o tom že o svoje telo sa treba patrične starať nie sú len žarty, ktoré ľudia vravia len tak bez dôvodu a pre vyplnenie času. A práve preto ak chceme aby bolo naše telo nie len krásne, ale aj zdravé, treba k nemu tak aj pristupovať.

hamburter

Poznáte ten pocit, keď máte chuť na niečo sladké a zrazu si uvedomíte že namiesto niečoho sladkého ste zjedli celú veľkú čokoládu -a práve to je ten problém. Je potrebné si uvedomiť že keď začneme jesť nezdravé jedlá budeme v ich jedení pokračovať, pretože obsahujú veľké množstvo cukru ktorý v nás neutíši hlad, ale naopak vyvolá ešte oveľa väčší hlad. Roztiahne sa vám žalúdok a z vášho pocitu hladu sa stane sa stane rutina – a teda budete cítiť hlad aj napriek tomu, že už v skutočnosti nebudete hladný. Budú vám iba tak povediac “jesť oči”.

cookies

Oveľa lepšie je preto nielen pre našu postavu ale aj pre naše zdravie a lepší pocit dať si trikrát za deň výdatne jedlá ktoré vás nie len zasýtia, ale dodajú vám tie správne energetické hodnoty. Verte teda, že poriadne porcie a iba pár krát za deň sú oveľa lepším riešením pre naše zdravie aj pre našu postavu ako jesť veľa krát za deň a hlúposti ktoré vás nenasýtia. Práve v tomto prípade nastáva problém s ktorým sa stretáva množstvo ľudí, ktorí sa snažia zhodiť nadbytočné kilá. Myslia si totižto, že ak budú jesť v malých množstvách veľa krát za deň, je to pre ich zdravie oveľa lepšie. Avšak nie je to úplne pravda, pretože malé potraviny nás nezasýtia, no aj napriek tomu majú vysokú energetickú hodnotu. Z toho vyplýva, že budeme jesť jedlá rovnakej energetickej hodnoty akurát oveľa viac často ako keď si dáme iba jedenkrát a niečo poriadne a teda budeme priberať.

pizza

Navyše, čím viac jeme tým menej máme chuť sa hýbať a teda tým sa stávame lenivejší z čoho tiež vyplýva, že znova budeme preberať. S jedením to preto netreba preháňať a je potrebné si uvedomiť, že jedlo nám nahrádza pocit šťastia a teda mali by sme jesť iba vtedy keď sme skutočne hladný.

© 2024 Mostreal - WordPress Theme by WPEnjoy