Oživte svoj priestor posuvnými sklenenými dverami

Keby ste si prezreli magazín o modernom bývaní alebo by ste zašli na prechádzku do novo vystavanej štvrte, určite by ste videli minimalistické, no zároveň moderné a elegantné interiéry, či terasy s veľkými sklenenými posuvnými dverami. Tento prvok sa totiž teší veľkej obľube najmä kvôli svojím možnostiam využiteľnosti a širokej škále ďalších výhod.

posuvné sklenené dvere

Hlavnou výhodou týchto dverí oproti tým klasickým je, že dovoľujú voľný prechod svetlu, čím sú ideálne ako do väčších, tak aj do rozlohou menších priestorov. S týmito dverami sa tak isto rozlúčite s hlasným zatváraním pod vplyvom prievanu, ktoré je pri klasických dverách časté. Na rozdiel od klasických dverí však vyžadujú údržbu, keďže na skle sú viditeľné stopy po dotyku ako aj prach. Posuvné sklenené dvere sú tiché, moderné a vizuálne zväčšujú priestor. Sú teda ideálnou voľbou z estetického aj praktického hľadiska.

Rovnako sú bezpečnou voľbou pre váš domov, pretože sklenené posuvné dvere sa vyrábajú z tvrdého bezpečnostného skla, ktoré má vysokú odolnosť, a teda nemusíte sa báť ich rozbitia. Ako budú vaše dvere vyzerať je len a len na vás a máte viacero možností, z ktorých si môžete vybrať dvere presne podľa vašich predstáv. Nesmiete však pri tom zabudnúť zohľadniť určité technické parametre, bez ktorých to nepôjde. Ide napríklad o nosnosť vašich stien, či stropu, keďže posuvné sklenené dvere sa osádzajú do otvoru na ne určenom, ktorý siaha od zeme až takmer po strop. Okrem toho treba zohľadniť aj vhodnosť a rozmery dverí v závislosti od návrhu stavebných otvorov v priestore.

sklenené dvere dizajn

Samotné dvere si môžete potom prispôsobiť od ich rozmerov až po výzor skla. To si viete podľa preferencií vybrať číre alebo matné, pieskované a dokonca aj vzorované. Ak teda chcete váš priestor oživiť, no zároveň zachovať presvetľujúcu vlastnosť sklenených dverí, môžete si nechať na sklo aplikovať rôzne motívy, či grafické prvky technikou pieskovania, grafickej fólie alebo tlačou na sklo. Okrem toho si viete podľa vkusu doladiť aj doplnky ako kľučky, madlá, či vešiaky.

© 2024 Mostreal - WordPress Theme by WPEnjoy