S LED pásikmi si posvietite na všetko

Chcete sa pohrať vo vašich priestoroch s osvetlením? V dnešnej dobe sa to dá, pretože trh s úspornými LED svietidlami nám ponúka tie najrôznejšie možnosti. A to napríklad aj taký led pásik s jeho univerzálnym využitím.

mačka, svetlá

Skrine, zrkadlá, kuchynské linky, schody,… sú všetko plochy, ktoré by uvítali osobné, resp. svoje vlastné podsvietenie. V takomto prípade možno nehľadáme žiarovku, čo by emitovala svetlo na celú izbu, ale chceme si doslova „posvietiť“ na určitý predmet, resp. na konkrétnu plochu. A práve v tejto kategórii zabodujú led pásiky.

Konkrétne teda dizajn svetiel špecifický pásom, na ktorom sú z vrchnej strany umiestnené led diódy a spodná časť je väčšinou samolepiaca. Dajú sa preto ľahko umiestniť na požadovaný priestor. Najčastejšie sa predávajú v balení po 5 metroch s tým, že sa následne dajú nastrihať na požadovanú dĺžku. Strihajú sa však po vyznačených úsekoch, čím sa zaistí, že sa pri prestrihávaní nezničia. Ak sa dajú na požadované miesto a zapnú sa do prevádzky, budú svietiť vďaka svetlo emitujúcim diódam.

led pásy

  • Sú to tie diódy, ktoré sa nachádzajú v LED osvetlení (Light Emittting Diode). Po zapnutí sa okamžite rozžiaria a svietia nerušene. Ak sú použité kvalitné diódy, ich životnosť môže mať až desaťtisíce hodín a čo je pri týchto diódach najznámejšie- prinášajú efektívnu úsporu elektrickej energie.

Z kategórie led pásikov si môžeme vybrať jednofarebné alebo viacfarebné alternatívy, resp. tiež RGB. A k nim tiež led ovladac https://www.ledprodukt.sk/17-led-ovladace, vďaka ktorému môžete pohodlne meniť osvetlenie podľa aktuálnej nálady či atmosféry.

Môžu mať praktický alebo len dekoračný význam, čo záleží aj podľa farby diód. Využiť sa dajú napríklad na osvetlenie kuchynskej linky, schodiska, zrkadiel v kúpeľni, skriniek a poličiek, na podsvietenie TV obrazovky a ešte mnohé inými spôsobmi.

© 2024 Mostreal - WordPress Theme by WPEnjoy