Skôr, ako pôjdeš do fitka

Najprv by si mala začať tým, že chceš skutočne niečo zmeniť. Nikto iný to totiž za teba nespraví. Ak nič neskúsiš, nič nezistíš a preto ďalšou dôležitou vecou je odhodlať sa k tomu, aby si do fitka išla. Nezáleží na tom, že si predtým nikdy necvičila. Ak na trénera nemáš peniaze, skús ísť s kamarátmi, ktorí ti isto radi pomôžu.cvičeníá.jpg

  1. Oblečenie je určite dôležité. Do posilňovne by si si nemala brať nohavice, šaty, ani sukňu. Zvoľ radšej legíny, prípadne tepláky. Dnes už obchody ponúkajú množstvo oblečenia od športových podprseniek, po tričká, legíny až vhodnú obuv.
  2. Peniaze. Ak pracuješ alebo máš nejakú brigádu, nemal by to byť pre teba problém. Vo svojom meste si isto nájdeš posilňovňu, ktorá ponúka skvelé ceny! Okrem vstupného si môžeš zakúpiť aj rôzne výživové nápoje či doplnky, trénera alebo výbavu. Ak chceš chodiť častejšie, oplatí sa permanentka, ktorých na výber tiež niekoľko.
  3. Výživa. Nechaj si poradiť od výživového poradcu alebo trénera. Hoci si priplatíš, nie je na škodu zmeniť životosprávu a stravovať sa podľa toho, čo ti najviac sedí. Každý takýto poradca ti rád vysvetlí, čo je pre teba vhodné. Samozrejme, občas môžeš i zhrešiť a dopriať si niečo nezdravé.
  4. Tréning. Rozhodni sa, koľkokrát do týždňa chceš trénovať. Na začiatok uprednostni menej časté návštevy fitka a dopraj si oddych. Ak si nikdy predtým nešportovala, pre telo to môže byť riadna zmena. Určite ti však odporúčame pravidelnosť, aby si dosiahla výsledky!
  5. Oddych. Už sme ho raz spomenuli. Pre teba ako začiatočníčku je nesmierne dôležitý. Nemôžeš očakávať, že svaly budú makať každý deň. Správna regenerácia je základ. Odporúči ti ho i tréner alebo tvoji kamaráti, ktorý s posilňovaním majú už skúsenosti. Rozhodne to netreba podceniť! Vynechanie oddychu ti môže spôsobiť nepekné zdravotné problémy. A to predsa nechceš, že?posilováná.jpg
  6. Vzdelávanie sa je aj v tejto oblasti priam nevyhnutné. Či sa to týka správnych cvikov alebo životosprávy, treba si veci zisťovať najlepšie od ľudí, ktorí sú na to vyškolení, prípadne sa tomu venujú. Na internete nájdeš množstvo rád, ale ak si začiatočníčka, môže sa stať, že to nesprávne odhadneš a uveríš klamstvám.
  7. Chuť a čas. To je veľký základ! Zabudni na výhovorky a začni dnes! Možno sa zo začiatku budeš hanbiť, ale ver nám, že v posilke je množstvo ľudí, ktorí ti isto radi pomôžu a nebudú sa ti smiať. A čo ty vieš, možno tam spoznáš nových ľudí, z ktorých sa vykľujú priateľstvá alebo možno aj láska. Tak čo ty na to? J

© 2024 Mostreal - WordPress Theme by WPEnjoy