Svadby sú drahé aj pre hostí

Jeden z najdôležitejších okamihov života je oslavovaný veľkolepo a mnohí sa snažia, aby sa na neho dlho spomínalo. Preto si ľudia, a to nie len ženích a nevesta, snažia vytvoriť čo najhonosnejšie prostredie a pretvoriť aj seba k tomuto obrazu. A tak sa typické slovenské veselice zmenili na americké záhradné hostiny milionárov. Skutočnosť, že to tak novomanželský pár plánuje je niekedy pre hostí príjemným prekvapením alebo nemilou prekážkou.

svatva

Aká cenová relácia?
To, že chcete dopriať sebe alebo svojmu dieťaťu nezabudnuteľný deň neznamená, že naňho máte vyhodiť tisíce, ak aj nie viac. V našej kultúre neboli okázalosť a vystatovanie sa v kurze ani za čias starých mám. Svadobné hostiny dnes predstavujú nie len niekoľkohodinovú zábavku, ale aj stres pre pozvaných, ktorým nehrá do kariet vyššia spoločnosť a cenové naladenie. Preto sa snažte zrobiť z celého dňa skromný, ale zároveň nezabudnuteľný zážitok. Ak pozývate zdanlivo bohatších ľudí, nenárokujte, aby ostatní spĺňali ich kritériá.

Výhovorky
Samostatná kapitola v očakávaný deň. I keď si to veľa neempatických a urazených nevie odôvodniť, hostia sa radšej vyhovoria na niečo iné ako na peniaze. Priznať svoj finančný a sociálny status je pre niekoho ponižujúce, hlavne ak ste si nie celkom blízki a takýmto témam sa nevenujete. Preto sa stáva, že dlhšie nevidená rodina nepríde. Finančné záležitosti u nich nemusia vyzerať najlepšie. A aj keď  sa pozvaní neboja priznať pravdu, často sú to práve nastávajúce, ktoré sa nevedia zmieriť s tým, že boli odmietnuté pre takýto dôvod. Predstavivosť nie je ich silnou stránkou no a investícia nie len do zovňajšku, ale aj do obálky by mohla narobiť šrámy v nejednom rodinnom rozpočte.

pokladnička

Očakávate dary?
Často sa tvárime, že pozvanie na hostinu je na účet novomanželov. Prečo sa potom niekoľko krát za večer zbierajú peniaze? Aby sme im nezostali nič dlžní. Pravda pravdúca je ale v tom, že je od spoločnosti požadované, aby prispela na novú domácnosť. Či už pri sobáši alebo ináč. Preto si treba vydeliť, poprípade našporiť niekoľko mesiacov dopredu. Samozrejme, že každý prispeje toľko, koľko má. Preto neporovnávajte dary, je to veľmi nemorálne.

© 2024 Mostreal - WordPress Theme by WPEnjoy