„Výstavné“ brucho môže mať každý


Takzvané „tehličky“ sú v skutočnosti brušné svaly, ktoré ako určite uznáte, máme všetci. Bez nich by sme nebolí schopní ani vstať z postele. Dôvodom, prečo ich ale pri pohľade do zrkadla nevidíme, je tuk.

jogging
 
Tuku na bruchu sa nezbavíte iba precvičovaním samotných brušných svalov. To čo vaše telo potrebuje najviac je aeróbna pohybová aktivita. Ide o beh, bicyklovanie, skákanie cez švihadlo, alebo turistiku. Aeróbna pohybová aktivita v podstate zahŕňa všetok pohyb, pri ktorom sa poriadne zapotíte a zadýchate. To je totiž dôkazom, že sme rozprúdili krv v celom tele.
 
 
3 zásady pri formovaní brucha
 

  1. Úprava stravovania

Zmene vášho jedálnička sa úplne nevyhnete, avšak zabudnite na diéty. Vo všeobecnosti platí. Že ak chcete mať pekné brucho musíte buď znížiť svoj energetický príjem, alebo zvýšiť energetický výdaj. Jednoducho povedané- čím viac jete, tým viac sa musíte hýbať a naopak. Ak však skombinujete pohyb so znížením energetického príjmu, výsledky na seba nenechajú dlho čakať.
 

  1. Aeróbne aktivity

 Ako sme už spomenuli vyššie, na vytvarovanie brucha potrebujete rozhýbať celé telo, preto sa aspoň raz týždenne odhodlajte na beh či plávanie. Dobrá je i jazda na bicykli, kolieskových korčuliach, lyžovačka a bežky. Ak si neviete na podobné aktivity nájsť čas, alternatívou je napríklad stacionárny bicykel alebo švihadlo. Nezabúdajte, že sa pri každej z týchto činností sa potrebujete spotiť aj zadýchať.
 

posilování

  1. cviky na brucho

Na cviky, ktoré dávajú zabrať priamo bruchu nesmieme zabúdať tiež. Je len na vás aké si zvolíte. Medzi tie najpopulárnejšie však určite patria „brušáky“. Precvičovať ich môžete, radšej  ale iba v obmedzenom počte. Nepôsobia totiž dobre na chrbticu a to hlavne u žien. Na internete nájdete desiatky rôznych cvikov, ktoré sú omnoho príjemnejšie a tiež efektívnejšie ako zastarané „brušáky“.
 
Kedy a koľko
 
Jednotlivé cviky neprecvičujte po jednom. Ideálne je ak si vytvoríte sériu, či série cvikov. Každá séria by mala pozostávať aspoň z piatich rôznych cvikov, ktoré budete vykonávať hneď za sebou. Po nich si odpočiniete a sériu zopakujete. Cvičenie by pre vás malo byť najmä príjemným, preto svoje „dávky“ zvyšujte postupne. Efekt sa dostaví rýchlejšie ak sa donútite cvičiť aspoň 3 krát za týždeň.
 

© 2024 Mostreal - WordPress Theme by WPEnjoy