Z histórie značky Certina

Bratia Kurthovci, zakladatelia značky Certina, začínali najskôr v roku 1888 ako výrobcovia dielov do hodiniek pre hodinársky priemysel, zaznamenávajúci v tej dobe rozmach a rozvoj. Svoje prvé hodinky uviedli na trh až v roku 1906, ešte pod inou značkou, a boli to náramkové dámke hodinky. Certina, ako značka, vznikla v roku 1938 pre výrobu spoľahlivých a kvalitných hodiniek, čo práve naznačuje tento názov značky z latinčiny. Neskôr vyrobili aj svoj vlastný strojček do hodiniek a nesmierne úspešný DS koncept, pretrvávajúci, v podstate, dodnes. DS znamená „Double Security“, dvojitá bezpečnosť, zabezpečenie modelov hodiniek od Certiny. V roku 1979 už firma úspešne prekročila hranicu predaja 1 milión kusov hodiniek a mala na konte viaceré ocenenia.

dámské hodinky

DS koncept hodiniek Certiny

Jedinečnosť značky Certina spočíva aj v jej koncepte pre odolnosť a pevnosť hodiniek s názvom DS. Hodinky tak môžu byť ešte odolnejšie a mať väčšiu ochranu než bolo a je bežné. Certina na to používa obzvlášť silný obal, špeciálne uložený strojček, pevné a kvalitné materiály. Samotná značka dnes hovorí o tom, že tajomstvo jej DS+ konceptu spočíva v 3 dielnej konštrukcii hodiniek, kde každý jeden diel je samostatný – hlava hodiniek, puzdro a remienok.

kovové hodinky

Sofistikovaný dizajn hodiniek Certina

Značka Certina teraz opäť prichádza s ďalším skvelým inovatívnym nápadom. V sérii pre pánske hodinky napríklad dodáva na trh sety, z ktorých si môžete zložiť až štyri druhy pánskych hodiniek v rôznom dizajne. Kombinovať môžete tak 2 druhy remienkov a 2 druhy obalov (puzdier) hodiniek, ktoré si jednoducho viete vymieňať aj sami. Hodinky majú vysokú kvalitu, automatický strojček, zafírové sklíčka a vodotesnosť do 200 metrov. Odolnosť hodiniek sa snaží značka dokazovať rôznymi sponzorstvami napríklad motorových športov.

Related Posts

© 2024 Mostreal - WordPress Theme by WPEnjoy