Zariaďujeme spálňu: Krok prvý, výber matraca

Plánujete si svoju novú spálňu? V tom prípade som vás zastihla v tom správnom momente. Ak sa totiž vyberiete hľadať správnu posteľ a následne i matrac, mali by ste zvoliť opačný postup, teda najprv vyberať čo najkvalitnejšie matrace a až potom kupovať posteľ, do ktorej ich vložíte. Prečo by to malo prebiehať takto? Pretože o tom, ako dobre sa vám bude spať, rozhoduje hlavne matrac.
 Žena v krátkom tričku kľačí na posteli a naťahuje sa.jpg

Výber správnej veľkosti

 
Pr výbere matraca sa pozerajte samozrejme aj na jeho rozmery, ktoré súvisia so samotnou posteľou. Neorientujte sa však na postele, ktorú sa predávajú už spolu s matracom. Tieto matrace bývajú nižšej kvality a neposkytujú dostatočný komfort. Ak už narazíte na posteľ, ku ktorej je naozaj kvalitný matrac, cena takýchto kúskov nábytku sa neraz šplhajú do nehoráznych výšok. Najlepšie je, ak budete obe veci, teda matraca aj posteľ kupovať v jednej predajni, kde viete matrac vyskúšať. Myslím to tak, že viete vyskúšať, či sedí na danú posteľ. Verte, je to veľmi dôležité.
 

Ako vybrať kvalitný a pohodlný matrac

 
Matrac musí byť kvalitný, no aj pohodlný. Preto sa neorientujte len podľa všeobecných rád, ako je napríklad to, že matrac by mal byť tvrdší. Mne sa spí omnoho lepšie na matrac mäkkom, takže táto rada určite nie je všeobecná. Pozerajte aj na také detaily, ako je to, či má matrac kvalitný poťah a či má dostatočne spevnené boky. Aj takéto drobnosti totiž rozhodujú o tom, ako sa vám bude spať a ako dlho vám matrac poslúži.
 Žena sedí na lavičke a spí na veľkom vankúši.jpg

Vyskúšajte si rôzne druhy matracov

 
Je veľmi ťažké povedať, ktorý typ matraca je najlepší pre vás. Niekomu vyhovuje skôr pena, niekomu pružiny. Preto si v predajni vyskúšajte určite viacero druhov matracov. Tak budete vedieť najlepšie zhodnotiť, na ktorom sa vám leží najlepšie a najpohodlnejšie. Ak potrebujete malú pomôcku, tak za najkvalitnejšie matrace sú považované pružinové, taštičkové a tie z pamäťovej peny, ktorá je však trošku tvrdšia.

4.4/5 - (5 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Related Posts

© 2021 Mostreal - WordPress Theme by WPEnjoy