To najdôležitejšie pre poistenie Vašej nehnuteľnosti

Máte predstavu o tom, čo vlastne poistenie nehnuteľnosti či poistenie stavby predstavuje? Najčastejším príkladom je práve poistenie stavebných priestorov pri dome či byte. Poistiť si môžete ale však aj domácnosť, kde poisťujete vlastne interiérové priestory. Viete aké typy poistenia využiť a kedy?
Poistenie domácnostiNajvhodnejšie je tento typ poistenia využiť pri prevencii proti požiarom, proti prípadnému vykradnutiu či k proti možným škodám v prípade vytopenia. Domácnosť si ale môžete dať aj špeciálne pripoistiť ako ochrana pred:

kanceláře

·         Živelnou katastrofou
·         Odcudzením nejakého zariadenia
·         Vandalizmom
·         Poškodením dverí a zámkov
·         Pre prípad požiaru a zadymenia domácnosti
 
Poistenie stavby– takéto poistenie sa týka výlučne Vášho domu, bytu, chaty, garáže a iných stavieb, ktoré sú vo vašom vlastníctve. Prečo využiť tento typ poistenia? Mnoho ľudí ho využíva pre ochranu pred prípadným požiarom, lavínou, zemetrasením, zosuvmi pôdy či kvôli prepätiu.

Pripoistenie k hypotékeV prípade ak si beriete hypotéku, mali by ste rátať s tým že takéto poistenie je povinné. Ak by aj došlo k určitej poistnej udalosti, tak prvoradé pre Vás je aby poisťovňa pokryla banku.Nezabudnite si stále prečítať poistnú zmluvu!

dům

Dôležité je dobré zvážiť každé poistenie a urobiť si prehľad jednotlivých ponúk, ktorých je na trhu neúrekom. Na Vaše postenie môžete využiť malé spoločnosti ale aj tie veľké, ktoré sú na trhu už pár rokov a majú dobrú tradíciu. Nikdy sa nenechajte oklamať len cenou, je dôležitá no nie rozhodujúca. Berte do úvahy aj faktory ako: podmienky vyplatenia vzniknutej škody, aký servis Vám je v danej cene ponúknutý, aké služby môžete očakávať a aké bonusy ponúkajú jednotlivé spoločnosti. Pri hľadaní možných variant Vám v dnešnej dobe určite veľmi pomôže internet, kde si môžete rovno kalkulovať jednotlivé ponuky.

Related Posts

© 2024 Mostreal - WordPress Theme by WPEnjoy