3 domáce recepty na dokonalé vyleštenie sklenených stien

Umyť okná dvakrát do roka, to sa zvládnuť dá. Ak však musíte umývať niečo väčšie, konkrétne sklenené steny lmmont.sk to už dá človeku zabrať. Viem o čom hovorím, pretože sme sa i my rozhodli pre takýto dizajnový kúsok do domácnosti. Sťažovať sa nemôžem, pretože sklenené steny sú jednoducho TOP, a to z každej stránky. Jediným mínusom, teda aspoň pre mňa, je to nekonečné umývanie a leštenie. Bude to znieť zvláštne, no v tomto smere, sa mi osvedčili skôr domáce recepty ako klasické čistiace prostriedky.
Pohľad na ulicu cez sklo s kvapkami vody.jpg

Najlepším pomocníkom je ocot

Začnem s octom, ktorý je vo všeobecnosti v domácnosti veľmi nápomocný. Pomôže aj pri sklenených stenách. Nalejte si ho do fľaštičky s rozprašovačom, nastriekajte na sklo a umývajte. S vodou ho však naozaj nerieďte, pretože sa šmúh nezbavíte už dokonca života. Problémom je to, že ocot striekaný z rozprašovaču poriadne podráždi nos a aj oči. Vyriešia to okuliare a šatka cez nos. Tento recept je výborný najmä pre fajčiarov, pretože ocot krásne pohltí pachy, tie sa totiž zachytávajú aj na skle.

Zvláštny, no účinný

Tento recept sa vám možno bude zdať zvláštny, no naozaj zaberá. Ani ja sama neviem, v čom presne spočíva tento trik. Vyšťavte akýkoľvek citrus. Použite ideálne taký, ktorý sa už nedá konzumovať. Do neho pridajte trochu jedlej sódy a na konci všetko “dochuťte“ zubnou pastou. Túto zmes nalejte do rozprašovača a poriadne premiešajte, na premiešanie nezabudnite pred každým použitím, pretože zubná pasta so sódou sa zvyknú usadiť na dne fľašky.
Budova s presklenými stenami na dvoch poschodiach.jpg

Pre lenivcov

Ak ste naozaj leniví, no presklené steny chcete mať tip – top, kúpte si tú najlacnejšiu vodku a umývajte. Taktiež si ju nalejte do rozprašovača. Po takomto upratovaní však nenasadajte ihneď do auta. Mohli by ste totiž prísť o vodičák. Alkohol jednoducho čistí sklo asi najlepšie. Problém je v tom, že si nie vždy dokáže poradiť s mastnými škvrnami. Na bežnú špinu však účinkuje veľmi dobre.

Related Posts

© 2024 Mostreal - WordPress Theme by WPEnjoy