Snehuliak z ponožiek?

Ak chcete stihnúť snehuliaka vyrobiť do adventu, pomaly začnite. Kým si zoženiete suroviny a materiál potrebný na výrobu, ani sa nenazdáte a advent bude za dverami. Tohto snehuliaka môžete vyrobiť v malej veľkosti a umiestniť si ho napríklad v obývačke na stôl alebo to môžete poňať vo väčšom rozmere a vyrobiť snehuliaka ktorého postavíte ku vchodovým dverám ako dekoráciu. Ručne vyrobené dekorácie sú čoraz viac v kurze, takže sa nebojte a poďte do toho.

sněhulák

Čo všetko budeme potrebovať?

  • ryžu alebo vatu ktoré budú tvoriť vnútornú výplň snehuliaka ( ryža je na tento účel najlepšia, pretože vata je veľmi ľahká a nedržala by tak tvar)
  • staré biele ponožky ak chcete malého snehuliaka, alebo bielu látku ktorú zošijete do tvaru vrecka v prípade väčšieho snehuliaka
  • bielu látky na ruky snehuliaka
  • čiernu látku z ktorej povystrihujete oči
  • červenú látku ktorú vystrihnete do tvaru mrkvy a poslúži ako nos
  • gombíky
  • malé drievko na ktoré môžete taviacou pištoľou nalepiť drobné halúzky aby ste vytvorili metlu
  • taviacu pištoľ

sníh

Do troch ponožiek vsypeme ryžu. Každú ponožku zašijeme a vyformujeme tvar gule. Tieto tri ponožkové gule spojíme taviacou pištoľou na seba aby sme si vytvorili telo a hlavu. Na dva spodné dieliky nalepíme taviacou pištoľou gombíky. Takisto na hlavu pripevníme oči a nos. Z malých kúskov látky do ktorých sme dali ryžovú výplň pripravíme ruky a taviacou pištoľou ich prilepíme na stredný diel. Do jednej ruky prilepíme metlu. Ak chcete, snehuliaka si ešte môžete dozdobiť kúskom farebnej látky ktorú mu dáte ako šál alebo čiapku. A máme hotovo!
Takýchto snehuliakov si môžete vyrobiť i viacero a v rôznych veľkostiach a vyskladať si tak rodinku. Bude to určite veľmi milé a pochváli Vás i návšteva. Ide o jedinečnú dekoráciu vyrobenú s láskou ktorú len tak niekde nekúpite. Ak týmto niekoho obdaríte, určite ocení Váš čas a námahu ktorú ste venovali do výroby.

Related Posts

© 2024 Mostreal - WordPress Theme by WPEnjoy