Pestovanie paradajok

·         Pestovanie paradajok si vyžaduje určitú trpezlivosť a hlavne dobrú bez chybnú starostlivosť. Začať však môžete oveľa skôr ako si myslíte. Paradajky nemajú radi silne prudké mrazy a ak chcete rajčiny začať pestovať môžete začať aj vo vašom nechať slniť . Na vypestovanie paradajok budete potrebovať semiačka ktoré sadíte klasicky do kvetináča a už len sledujete ako Vám paradajky rastu vo vašej obývačke. Pozor však na to že paradajky potrebujú určitú teplotu a hlavne množstvo slnečného svetla. Paradajky môžete nechať na pár hodín na balkóne a hlavne si dávajte pozor na vonkajšiu teplotu. Nikdy nenechávajte paradajky dlho na balkóne , pretože by Vám zamrzli a nemali by ste žiadnu úrodu.

rajčata
 
»          Ak už pomalí prichádza čas sadenia paradajok do záhradky, skôr ako začnete , pripravte im pôdu. V obchodoch nájdete množstvo druhovhnojív ktoré majú v sebe živiny na podporu rastu zeleniny a ovocia. Pre paradajky je vhodná dobre prekyprená pôda ktoré ma v sebe živiny. Aby Vám paradajky rýchlo rástli, musíte mať neustále vlhký povrch pôdy. Paradajky potrebujú množstvo svetla na podporu rastu. Ak pestujete paradajky vo fóliovníku môžete im dopomôcť umelým svetlom, ktoré by nemalo byť silne ale dostatočne na to aby nová rastlinka paradajok mohla rásť.

rajče
 
v  Pokiaľ je vonku vyššia teplota , rastliny z paradajky môžete presunúť von z fóliovníka. Paradajky majú totiž radi vyššie teploty a práve vyhrievanie na slniečku im pomáha ku vegetácii a taktiež vyššie teploty dokážu zabiť všetky choroby na rastlinke. Nezabúdajte však že rastlinky rastú do výšky a preto je dobre ak ich upevníte. Kedy si sa pri rastlinku paradajky dával bambus a uviazal sa o neho. Niektorý záhradkári si to uľahčia a využívajú modernejšie spôsoby. Napríklad existuje niečo ako železný kruh cez ktorý prevlečiete rastlinku a kruh zapichnete do zeme a rastlinka Vám bude držať aj bez zbytočných viazaní o bambus. 

Related Posts

© 2024 Mostreal - WordPress Theme by WPEnjoy