Amazonka, bohatá na zážitky

Svetové veľtoky sú úžasné pre možnosti, ktoré poskytujú nielen pre obyvateľstvo, ale aj nadšených turistov. Prvenstvá patria Nílu a Amazonke, pričom v súčasnosti sa titul najdlhšej rieky prisudzuje Amazonke (6992 kilometrov), čo však nebolo vždy tak. Bolo totiž náročné lokalizovať pôvodný zdroj, ktorý je oficiálne daný až od roku 1994, potvrdený až v roku 2007. Aj dnes sa vedú o tomto údaji rôzne polemiky. Pôvodne bol za najdlhšiu rieku uznaný Níl, ktorý má navyše fascinujúcu históriu, ktorú zahŕňajú pyramídy, panovnícke dynastie a ich slávne činy, vyspelá história, astronómia, veda, technika, vzdelanosť, z ktorých po zániku civilizácie máme už len čriepky.

amazonka

Ani tie nás po dlhom čase neprestávajú udivovať svojou prepracovanosťou. Činorodý život v povodí Níla sa strieda s púšťami, čo je pre turistov veľmi zaujímavé. Turistické plavby po Níle sa dnes často vyhľadávajú. Amazonka – najdlhšia rieka na svete – je fascinujúci prejav svetového vodstva hýriaci bohatým životom a veľmi zaujímavým prírodným dedičstvom.40% Južnej Ameriky je tvorený práve touto monumentálnou riekou. Ak sa v tejto destinácii ocitnete, očaria vás práve tropické dažďové pralesy a palmy, ktoré navodia atmosféru zo slávnej Knihy džungle či iných dobrodružných príbehov.

rieka amazon

Znalci gastronómie, ktorí milujú netradičné, exotické jedlo, majú možnosť nahliadnuť do originálnej domorodej kultúry, špecifickej práve prípravou jedál. Obyvatelia vás isto radi prívetivo privítajú a budete mať možnosť spoznať novú mentalitu a rituály inej spoločnosti. Dohovoríte sa predovšetkým v portugalčine, pretože toto územie pôvodne patrilo Portugalcom na rozdiel od zvyšku Latinskej Ameriky, kde je oficiálnym jazykom španielčina. Španielčinou sa však viete dorozumieť aj tu, používaným je aj pôvodný jazyk zvaný Reengage. Na oboch miestach je množstvo vecí, ktoré treba vidieť a zažiť – a s naším cestovným AXA poistením vaše bezpečie a pohodlie bude zabezpečené.

Related Posts

© 2024 Mostreal - WordPress Theme by WPEnjoy