Chorvátskom krížom-krážom

Chorvátsko sa určite všetkým spája s letnou dovolenkou. Samozrejme čisté priezračné more, kamenisté pláže, plno srdečných domácich a chutné jedlo, ktoré Chorvátsko ponúka každoročne svojim turistom, hovorí, že je tomu naozaj tak. Ale čo tak spoznať Chorvátsko aj počas roka a to nie len jeho pobrežie, ale aj jeho vnútrozemie. Aj to má určite čo ponúknuť. Objavte malebné kúty Chorvátska, ktoré dýchajú históriou, kultúrou, krásnou prírodou a dobrým jedlom. Teraz už dokonca si nemusíte ani meniť peniaze, od tohto roka totiž aj Chorvatsko menu Euro používa.

kam do Chorvátska

Čo v Chorvátsku navštíviť okrem klasických letných destinácii.

Záhreb – hlavné mesto. Ak ste v hlavnom meste Chorvátska ešte neboli určite tak odporúčame urobiť aspoň ako výlet na víkend, alebo sa v ňom zastavte, keď pôjdete na letnú dovolenku. Toto hlavné mesto podobnému tomu nášmu dýcha históriou, ale aj kultúrou. Nájdete v ňom plno historických znamenitostí, ako aj kultúrnych akcií. Dokonca sa v ňom môžete odviesť lanovkou.

jazzer

Split – Čarokrásne primorské mesto, s významnou historickou architektúrou vás prenesie späť do histórie, napriek tomu, že v jeho prístave nájdete aj tie najmodernejšie jachty. Vráťte sa v čase a objavte romantiku Splitu.

Pula – najväčšie mesto v oblasti chorvátskej oblasti Istria, niekedy patrilo pod vládu Talianska. Najväčšou dominantou, ktorú tu môžete vidieť je obrovská aréna podobná ako koloseum v Ríme. V súčastnosti slúži ako amfiteáter pre usporiadavanie koncertov a divadiel. Určite si nenechajte újsť toto čarokrásne mesto možno aj spolu s nejakým koncertom.

Plitvické jazerá – čarokrásna príroda, ktorá vyrazí dych všetkým turistom, ktorí sa sem rozhodnú prísť. Vodopády a jazerá s priezračnou vodou, ako aj unikátne meandre, cez ktoré môžete prejsť drevenou lávkou. Cesta autobusom ale aj loďou, to všetko vás bude čakať v národnom parku Plitvické jazerá, ktoré nie náhodou je aj na zozname UNESCO.

Related Posts

© 2024 Mostreal - WordPress Theme by WPEnjoy