Viedeň pre všetkých

Viedeň, metropola strednej Európy, patrí taktiež medzi najväčšie mestá Európy rozloha a radí sa v mnohých zoznamoch na internete do prvej dvadsiatky. Rozlohu má takmer 415 m štvorcových. Na tejto ploche sa nachádza zmes starých a moderných budov, avšak stále si zachováva svoj elegantný ráz, ktorý by jej mohli závidieť mnohé Európske metropoly. Viedeň je domovom nielen staro mešťanov, ale aj mnohých iných národností a etník a možno aj preto je taká rôznorodá a zaujímavá pre mnohých turistov, ale aj domácich a blízkych susedov, že sa do nej radi vracajú.

zábava

Či už idete s deťmi do najväčšieho lunaparku v okolí Pratru, alebo do skvelej zoologickej záhrady v Schönbrunn-e, či na klzisko pred radnicu, alebo len na dobrý punč s priateľmi na vianočné trhy, nikdy vás Viedeň nesklame. Pre tých ktorí sa vyberú do Viedne na nákupy, Viedeň ponúka množstvo zaujímavých obchodov a butikov na najdlhšej ulici Mariahilfestrasse, a pre tých najnáročnejších je tu známa Kärtnerstrasse, na ktorej nájdete všetky známe aj neznáme značkové butiky a drahé kaviarne a reštaurácie, v ktorých si môžete dať pravú sacher tortu. Tí, ktorí sa naopak vybrali do Viedne za kúskom histórie alebo kultúry, majú možnosť prechodiť nie len plno historických pamiatok, ale aj múzeí a galérii, či dokonca zažiť nezabudnuteľný zážitok na koncerte vo Viedenskej opere.

cestovanie

Keď už budete vo Viedni určite by ste nemali zabudnúť obísť Stefans dom, nádherný kostol, ktorý tvorí nezabudnuteľnú súčasť viedenskej atmosféry. Našim zaujímavým tipom, kde sa vo Viedni vybrať, je aj obrovský blší trh, na ktorom nájdete mnohé skvosty a zaujímavé predmety, ak ste zberateľ bude to pre vás pravý raj. Či už sa do Viedne vyberiete za kultúrou, históriou, alebo nákupmi, čo zábavou, alebo len tak si so svojou polovičkou vypiť kávu a pochutiť si na zákusku, určite svoj výber destinácie neoľutujete.

Related Posts

© 2024 Mostreal - WordPress Theme by WPEnjoy