8 dôvodov prečo sa dobrý pes mení na zlého


1. Nedostatočná duševná stimulácia
Ľudia sa idú zblázniť keď nemajú čo na práci a takto rovnako je ťažko aj so psami a môže sa u nich objaviť rôzne poruchy správania. Hovorí sa že „nezaneprázdnene ruky sú diablovou hračkou“ a to rovnako platí aj pre labky
 
čivava

2. Nedostatok cvičenia
Okrem psychického cvičenia potrebuje váš pes skutočnú vec. Byť stále doma a nič nerobiť je vynikajúci spôsob ako stupňovať napätie a zadržiavať energiu. Táto frustrácia musí niekde vyjsť.
 
3. Nedostatok socializácie
Nedostatok interakcie medzi ľuďmi a zvieratami môže spôsobiť výbuch, keď Váš pes narazí na cudzích ľudí. Ich podozrievanie, obrana a iné dôležité inštinkty môžu vybuchnúť a to v nepríjemným spôsobom

psík
 
4. Genetika
Ak je to možné, najlepšie je poznať oboch rodičov svojho psa. Ak boli u nich spozorované agresívne správanie alebo dokonca niekoho napadli je možné, že Váš pes to zdedil priamo od nich. V tomto prípade musíte sprísniť tréningy poslušnosti a správania. Čiže ak máte prístup k záznamom ohľadom rodičov Vášho psa si to poriadne preštudujte a obrňte sa poriadnou dávkou trpezlivosti.
 
5. Choroba alebo zranenie
Mnoho náhlych prejavov správania sa prejavuje z bolesti, ktorá môže byť spôsobená fyzickým zranením, ale často je viazaná aj na niečo zlé vo vnútri. Táto zúrivosť môže znamenať nástup ochorenia psa. Preto treba všetko konzultovať s Veterinárom ak spozorujete zranenie alebo máte podozrenie na chorobu, aby sa nestalo, že Váš pes sa stane nechcene agresívny.
 
7. Strach
Agresia je často spojená s reakciou na strach. Ak niečo straší Vášho štvornohého miláčika, zlé správanie psa môže byť súčasťou tohto strachu a nevedia či majú bojovať alebo utekať. A keď nemajú kam ujsť jediný spôsob je agresívna obrana.
 
8. Zlé zaobchádzanie
V niektorých prípadoch môže byť strach a hnev zmiešaný v hlavičke psa veľmi zlý kokteil. Ak sa k psovi zle správalo a bol bitý alebo zažil iné neospravedlniteľné správanie, je samozrejme, že bude odpovedať len a len agresiou.

Related Posts

© 2024 Mostreal - WordPress Theme by WPEnjoy