Pelech ako pre kráľa

Chceme pre svojich blízkych len to najlepšie. To isté platí aj pre najlepšieho kamaráta človeka, psa. Na trhu je v tejto dobe množstvo výrobkov a tento článok by mohol pomôcť pri vašom rozhodovaní.spící pejsek.jpg
Materiál
Pri voľbe materiálu treba zohľadniť potreby vášho psíka. Klasické prútené koše sú vhodné pre väčšie psy, ktorým až tak nevadí prievan. Treba však do nich mäkkú vložku. Potom tu máme pelechy z džínsoviny, ktoré sa ľahko perú, ale nepríjemné pachy v nich zostávajú. Chlpaté pelechy a pelechy z plyšu sú vhodné do interiéru, do exteriéru odporúčame skôr plastové či prútené. V tejto dobe už existujú aj ortopedické pelechy s pamäťovou penou vhodné pre obrie plemená a psy s ochoreniami kĺbov.
Je váš pes ničiteľ? Určite si vyberte výplň, ktorej vám nebude až tak ľúto. Dobrou alternatívou môžu byť staré koberce alebo paplóny.
Veľkosť
Dvakrát meraj a raz kupuj. Presne tak to funguje aj s pelechmi. Počítajte s tým, že pes sa bude chcieť na pelechu nie len skrútiť, ale aj natiahnuť. Vyberajte tak, aby bol peliešok pohodlný. V prípade kukaní zvážte, či je vnútorný priestor dosť veľký pre vášho miláčika. Pes by mal mať okolo seba každým smerom približne 20 centimetrov voľného priestoru.štěnata v krabici.jpg
To, či váš psík bude obľubovať svoj pelech a či si na ňom naozaj oddýchne závisí aj od jeho umiestnenia. Niektorým psom vyhovuje, keď na domácich vidia a iní zase preferujú samotu. Toto zistíte až priamo „počas prevádzky“, ale vo všeobecnosti platí, že by psí pelech mal byť umiestnený v závetrí. Ďalej obľúbenosť pelechu ovplyvňuje aj to, či na ňom má pes dostatočný pokoj. Ak mu doň budú stále liezť vaše ratolesti a ťahať unaveného psa na uši, pravdepodobne si nájde inú skrýšu.
Pre malé psíky tu je alternatíva a to spacie vaky. Pripomínajú klokanie vrecká a váš psík sa do nich môže celý zakrútiť. Najčastejšie sú vyrábané z hrejivého fleece materiálu, ktorý je zároveň veľmi hebký a príjemný. Obľube sa teší najmä v zime alebo po tréningu.

Related Posts

© 2024 Mostreal - WordPress Theme by WPEnjoy