Prekvapujúce veci, ktoré môže váš pes vycítiť


Psy môžu vycítiť vašu náladu
Psy dokážu používať vizuálne znamenia, aby zistili, kedy sme šťastní alebo depresívni. Sú odborní čitatelia reči tela. Dokážu povedať o veľkosti gest, vašej postave, úsmevu. Psy sa vyvinuli a čítajú naše pocity, pretože sa spoliehajú na úzke emocionálne putá s ľuďmi, aby prežili.
Chcú vedieť, či sme nahnevaní, alebo či máme dobrú náladu. Ak máme dobrú náladu, psy majú väčšiu pravdepodobnosť interakcie s nami pri hľadaní jedla alebo pozornosti. Ale ak vyzeráme rozhnevaný alebo agresívny, je to varovný signál, aby sme zostali od nás čo najďalej.
Psy si môžu tiež všimnúť naše zvýšenie stresu tým, že cítia náš pot. Ale väčšinou čítajú naše nálady tým, že pozorujú náš jazyk tela a výrazy tváre.

štěně

Psy môžu vycítiť tehotenstvo
Psy môžu byť schopné vycítiť, že žena je tehotná – alebo aspoň cítia, že sa v jej tele zmenilo niečo dôležitého – tým, že vnímajú posun v jej hormonálnych hladinách.
Okrem vycítenia tehotenstva, psy môžu vyzdvihnúť zmeny v životnom štýle žien. Tehotná žena a jej rodina môžu prispôsobiť svoj denný rozvrh alebo zmeniť svoj dom. To by určite vyvolalo reakciu u psov, ktorí majú tendenciu prosperovať pri pravidelnej rutine.

čumák

Psy dokážu predvídať nastávajúce záchvaty
Niektorí psi môžu byť vyškolení, aby sa stali detektormi záchvatov, ktoré upozornia ľudí na blížiace sa záchvaty.
V prípade hypoglykemických záchvatov, ktoré sú vyvolané poklesom hladín glukózy v krvi u ľudí s diabetom 1. typu, môžu byť psi schopní vycítiť rôzne chemické látky, ktoré človek emituje počas hypoglykemickej časti. V štúdii z roku 2015 boli psi schopní identifikovať hypoglykémiu tým, že čuchali vzorky ľudskej pokožky a dych.
Epileptické záchvaty sú skôr tajomstvom. Nie je známy zápach spojený s týmto typom záchvatov. Psy, ktoré zistia takéto záchvaty, môžu vyzdvihnúť zvýšené stresové úrovne a jemné zmeny správania, ktoré môžu predchádzať epileptickému záchvatu.

Related Posts

© 2024 Mostreal - WordPress Theme by WPEnjoy