Ak sa rozhodujete o kúpe šteniatka, po tomto už nebudete váhať!

Každá rodina, či jednotlivec sa z času na čas zamyslí nad kúpou psa, alebo iného domáceho miláčika. Ak ste tak na tom aj vy a takúto kúpu zvažujete, prinášame dôvody, prečo by ste nemali váhať.

pes

Na začiatok ešte napíšem, že pokiaľ nechcete konkrétne plemeno, len túžite po spoločnosti, skúste sa obzrieť aj po útulkoch, kde je dnes veľké množstvo psíkov, ktoré stratili rodinu a hľadajú novú. Krásne stvorenia, ktoré čakajú len na vás a nový domov, ktorý im môžete poskytnúť.
Pokiaľ sa už teda pre psa rozhodnete – je na vás, odkiaľ ho budete mať – tak by ste mali vedieť, že ste urobili naozaj dobre. Štvornohý miláčik, ktorý sa istotne stane vašim priateľom hneď, ako vás zbadá, oživí váš domov na nepoznanie. Už sa nebudete báť toho, že keď sa vrátite, nikto nebude doma. Niekto tam predsa len bude – váš nový priateľ.

Psy sú stvorenia, ktoré dokážu človeku obetovať všetko. Bezhlavo mu veria, zamilujú sa a to trvá navždy. Ráno sa zobudíte, privíta vás obrovské obliznutie nosa, hlasný štekot a vrtenie chvostom. Nasleduje raňajšia prechádzka, ktorú ste možno nikdy nepraktizovali, teraz však vďaka vášmu psovi urobíte službu aj vášmu telu, ktoré to určite ocení. Pokiaľ máte dvor, môžete sa slniť na terase a nechať vášho psa vyblázniť sa voľne.

Mať psa neznamená nával povinností, ktoré vás budú vyrušovať vo vašich plánoch. Mať psa znamená prijať do svojho života ešte viac lásky, pohybu, zábavy a krásnych momentov. Možno to zmení vašu každodennú rutinu, ale len k lepšiemu. Pokiaľ máte rodinu a deti, určite budú radosťou bez seba, že sa môžu venovať novému kamarátovi a vy sa budete roztápať, či môže existovať niečo roztomilejšie ako vaše deti hrajúce sa s vašim novým psom.

jezevčík

Psa si však zadovážte len ak na to máte, ak máte financie na jeho starostlivosť a ak máte chuť a čas. Inak by tento tvor len trpel nedostatkom pozornosti a lásky. Dajte vášmu psovi jedno z toho, alebo oboje a vráti vám to tisíckrát.

Related Posts

© 2024 Mostreal - WordPress Theme by WPEnjoy