Ako si správne nalíčiť oči

Oči sú oknom do duše, sú prvou časťou tváre, ktorú si na žene každý všimne, do očí sa pozeráme pri každom pozdrave či rozhovore. Správne si ich nalíčiť môže byť pre nejednu ženu problém. Orientovať sa podľa najnovších módnych trendov, dať prednosť naučeným ťahom make-upu, alebo si ich nalíčiť podľa tvaru či farby? Otázky, ktoré trápia viacero žien. Ak viete akú farbu použiť, ako a kde ju naniesť viac sa už s týmito otázkami zapodievať nemusíte.

modelka

Líčenie podľa tvaru očí
Hlboké oči – sú veľké a vpadnuté do lebky. Najvhodnejšie je použiť teplé farebné odtiene ale nespravíte zle ani ak siahnete po béžovej farbe.
Vystupujúce oči – pri tomto tvare očí je najlepšie vynikne dymové líčenie. Na začiatok viečka naneste biely odtieň, do stredu tmavší a na vonkajší kraj najtmavší odtieň. Následne začnite rozotierať najtmavší odtieň smerom k bledším.
Padnuté očné viečko – vrchné viečko prekrýva pohyblivú časť viečka. Tieto oči sa zdajú byť malé. Opticky ich zväčšíte ak použijete na líčenie tmavý odtieň.
Mandľové oči – pri tomto tvare očí stačí dodržať jedno pravidlo – akou farbou si namaľujete viečko, takú farbu použite aj pod okom (pod dolnými mihalnicami). Tvar očí vynikne a získa na hĺbka a tajomnosti.

stíny

Líčenie podľa farby očí
Modré oči – pre túto farbu očí je najvhodnejšie použiť hnedé, zlatisté, bronzové, alebo oranžové odtiene. Oči sa nádherne zvýraznia. Ak máte sivo-modré oči siahnite po rúžových farbách make- upu.
Zelené oči – pre túto farbu sú najvhodnejšie odtiene s červeným, alebo fialovým nádychom. Na červeno – hnedé odtiene si dávajte pozor, mohli by vám na tvári vylúdiť smutný, až uplakaný výraz.
Hnedé oči – hnedým očiam pasuje viac farieb. Nebojte sa siahnuť po modrých, alebo zelených farbách. Príliš to ale nepreháňajte, aby ste nepôsobili vulgárne. Stačí naniesť farbu len na pohyblivú časť viečka.

Related Posts

© 2024 Mostreal - WordPress Theme by WPEnjoy