Zbavte sa závislosti od cukru a získajte čistú pleť

Cukor. Je aj tam, kde sme ho nečakali. Omáčky, sladkosti, šalátové dressingy,… v podstate sa mu nedá ani vyhnúť! Pridáva sa do produktov, aby mali výraznejšiu chuť. Americký doktor Róbert Lustig bol prvý, kto označil cukor za toxín škodiaci telu.

cukr
 
Ľudské telo považuje pri trávení cukor za toxín.
 
Znie to zle, ale výskumy tohto pediatra poukazujú na to, že telo sa chová k cukru veľmi podobne ako k alkoholu a rôznym toxínom.
Ľudské telo si podľa niektorých však evolúciou podobnou návyku dokáže prispôsobiť režim a cukor berie ako potravu. Obávať sa ale stále musíme nadmerného príjmu cukru, ktorý môže spôsobovať rôzne neduhy. Medzi ne patria napríklad aj:
 
– nadváha
– zvýšené riziko srdcovo cievnych ochorení
– kazivosť zubov
– preťaženie pečene
– metabolický syndróm
– diabetes
– hormonálna nerovnováha
– kožné problémy
 
Začnite už dnes a vyraďte zo svojej stravy čo najviac cukrov. Ako na to?
 
Začnite s maličkosťami
 
Na raňajky si namiesto šišky s čokoládovou polevou alebo chlebom s lekvárom dajte radšej chlieb s maslom a avokádom. Poobede si dajte oriešky podľa vlastného výberu a keď budete nabudúce piť kávu, znížte množstvo cukru a prilejte si viac smotany alebo mlieko, ktoré majú prirodzene sladkú chuť.

akné
 
Vyskúšajte detox

Ani toto vôbec nie je zlý nápad. Či sa už rozhodnete na troch dňoch, troch týždňoch alebo rovno troch mesiacoch. Určite prídu aj ťažké chvíle, ale čo by ste neurobili pre zdravú pleť? Môžete si dokonca aj zapisovať, čo ste počas dňa zjedli. Možno prídete na to, že určité potraviny vám nerobia dobre a spôsobujú vám vyrážky.
 
Čítajte etikety
 
Riaďte sa pravidlom, že kúpite len tie potraviny, ktoré obsahujú 3 – 6 gramov cukru na 100g alebo 100 ml. Budete prekvapení, koľko cukru denne zjete! Tento krok je dôležitý najmä v prípade, že ste sa rozhodli nasadiť detox. Dávajte si pozor najmä na paradajkové omáčky a pretlaky.
 
Po vysadení cukru možno prejdete fázami únavy a frustrácie. Nevzdávajte sa! Na druhej strany detoxu na vás čaká prekvapenie. 

Related Posts

© 2024 Mostreal - WordPress Theme by WPEnjoy