Prispôsobte starostlivosť o pleť na leto

Kým v zime požadovala naša pleť veľa vlhkosti, letná starostlivosť o pleť sa stáva ešte zložitejšou, pretože vaša pokožka bude potrebovať vyváženú výživu, vyššiu ochranu pred UV žiarením, odolnosť voči potu a osviežujúcu starostlivosť. Čítajte ďalej, aby ste zistili základné tipy na letnú starostlivosť o pleť.

mladá žena

Žiadne oleje
Počuli ste to správne. Éterické oleje môžu v lete spôsobiť na vašej koži katastrofu. Pleťové oleje spôsobia, že vaša pleť bude vyzerať mastne a upotene bude náchylnejšia na nečistoty. Tieto éterické oleje môžu narušiť rovnováhu pH vašej pokožky. Prepnite na gélové prípravky, ktoré obsahujú esenciálne oleje pre ľahší a vhodnejší hydratačný krém na tvár.
Ochrana pred slnkom
Počas leta musíte zdvojnásobiť ochranu pred slnkom pomocou slnečnej clony, ktorá ponúka odporúčaných SPF 30 pre vašu tvár a telo. Je tiež dôležité zvoliť si receptúru, ktorá zabezpečí odolnosť voči potu, aby vaša pokožka zostala svieža a nemastná. Ak trávite viac ako dve hodiny na slnku, znovu použite opaľovací krém, aby ste predišli poškodeniu kože. Dokonca aj keď idete do bazéna, dajte si ruky na vodotesný opaľovací krém a aplikujte ho 30 minút pred tým, než sa dostanete do vody.
Úľava pri spálení slnkom
Pri používaní opaľovacích krémov je dôležité, aby boli ďalšie opatrenia na ochranu pred drsným slnkom ideálne. Použite šatku alebo čiapku, keď vystúpite na slnko a noste pri sebe upokojujúci gél aloe vera v prípade, že sa ľahko spálite.

tělo

Umývanie tela
Pozrite sa na energizujúce zložky v sprchových géloch a telových pílingoch, ako je mäta pieporná, levanduľa, pomaranč  a tak ďalej. Takéto umývanie tela vám pomôže zostať svieža a voňavá.
Balzam na pery
Drsné slnko bude vaše pery zanechávať suché a dehydratované. Je dôležité, aby vaše pery boli chránené pred slnkom rovnako ako vaša pokožka. Popozerajte sa  po balzamoch na pery, ktoré ponúkajú ochranu pred UV žiarením alebo prírodné zložky, o ktorých je známe, že chránia pokožku pred slnkom, ako je mandľový olej, bambucké maslo a podobne.

Related Posts

© 2024 Mostreal - WordPress Theme by WPEnjoy