Schudnite zdravou stravou

Zdravé stravovanie je základom zdravia, pohody a v neposlednom rade aj dobrej postavy. Pod pojmom zdravá strava, alebo zdravé jedlo si isto predstavíte kadečo. Ovocie, zelenina, mäso, ryby,… Máte pravdu, zdravé stravovanie je o pestrosti potravín a vyváženosti príjmu vitamínov, minerálov, bielkovín, tukov, a ďalších látok, ktoré ľudský organizmus potrebuje. Pokiaľ sa takto stravujete a máte zdravotné problémy, cítite únavu, chýba vám energia a trpíte obezitou robíte niekde chybu. Najčastejším dôvodom býva práve vyváženie.

zelenina

Vitamíny, minerály, živiny.
Ovocie a zelenina obsahujú veľké množstvá vitamínov, stopových prvkov, a živín, ktoré náš organizmus potrebuje pre udržanie sa vo forme. Tieto potraviny obsahujú málo kalórií, rastlinné bielkoviny, minimum sacharidov a žiadne tuky. Ak držíte redukčnú diétu a snažíte sa chudnúť vsaďte práve na ovocie a zeleninu. Zaraďte ich do denného menu, nahraďte nimi sladkosti a aj sýte večere. Pokiaľ si ale pod ovocím predstavujete dať si celú fľašku marhuľového kompótu vaša snaha sa minie účinkom (obsahuje množstvo cukrov). Ovocie a zeleninu by ste mali jesť surovú (zachová si najviac živín), grilovanú, pripravenú na pare, alebo varenú.

hovězí

Sacharidy, tuky, bielkoviny.
V mäse nájdete veľa živočíšnych bielkovín a tukov. Ľudský organizmus potrebuje oboje – s mierou. Bielkoviny podporujú tvorbu svalov, dopĺňajú telu to čo si nedokáže vyprodukovať a dodajú nám pocit sýtosti na dlhší čas. Tuky sa snažíme v strave čo najviac obmedziť,, ale isté množstvo potrebujeme. Tuk uložený v tele je zásoba energie, ktorú v prípade potreby telo zužitkuje. Takže ani vyhýbať sa úplne tukom nie je dobré. Sacharidy, alebo inak povedané cukry nájdete hlavne v sladkostiach, ale aj ovocí, zelenine a mäse. Pokiaľ prijímate len cukry, ktoré sa prirodzene nachádzajú v surovinách vášmu telu to bohato stačí. Ak si ale doprajete aj nejaké sladkosti, či osladený čaj, kávu, kakao snažte sa to neprehnať. Sacharidy sú v tele rýchlym zdrojom energie, dodá vám vitalitu. Ak ale takto nahromadenú energiu nemáte kde počas dňa minúť uloží sa vo forme tuku vo vašom tele.

Related Posts

© 2024 Mostreal - WordPress Theme by WPEnjoy