Kvety a ich pozitívne účinky v starostlivosti o krásu pokožky


Zázrak z ruže
Keď hovoríme o kvetoch a kráse, ruže sú na prvom mieste zoznamu, pokiaľ ide o starostlivosť o pleť. Najrozšírenejšou kozmetickou prísadou z tejto kvetiny je tradičná ružová voda. Čistá, destilovaná ružová voda je výborným čistiacim prostriedkom. Je úplne prírodná a nemá žiadne drsné chemikálie. Pomáha udržiavať pH rovnováhu pokožky, ktorá je často stratená vďaka stresu a zlému životnému štýlu. Vďaka svojim vlastnostiam je ideálna na sťahovanie pórov tváre a zabraňuje výskytu čiernych bodiek. Ružová voda pomáha tlmiť začervenanie spôsobené teplom a slnkom a je vhodná pre všetky typy pleti.
Na mladšej koži nasiakne nadbytočný kožný maz a udržuje pokožku čerstvú, nemastnú a bez akné. Na staršej a vyspelejšej pleti pôsobí omladzujúco, udržuje pokožku pružnú a zabraňuje nástupu vrások. Voda je taktiež skvelá na liečenie unavených očí s tmavými kruhmi. Stačí namočiť vatový tampón v ružovej vode a umiestniť ho na oči po dobu piatich minút.

čaj

Tradičná levanduľa
Kráľovná Alžbeta I. zvykla piť levanduľový čaj, aby odstránila bolesti hlavy. Pravdepodobne ste oboznámení s touto bylinkou vďaka svojej vôni, prevahe v čajoch a výrobkoch na starostlivosť o pleť. Upokojujúce a relaxačné účinky tohto malého kvetu sú dobré pre bolesti hlavy, úzkosť a nespavosť. Levanduľový olej je silný produkt v starostlivosti o pleť s antibakteriálnymi vlastnosťami. Odstraňuje kožné ochorenia spôsobené mikróbmi. Levanduľový olej je užitočný pri liečbe ekzému a iných extrémnych stavov kože. Je tiež ideálny na liečbu lupín a vypadávanie vlasov.

Varenie hrnca čaju so sušenou levanduľou môže byť dokonca prospešné, pretože blahodarne pôsobí na tráviaci systém, zmierňuje stres a pomáha pri spánku. Levanduľa je tiež dobrým zdrojom vitamínu A. Zapáľte si levanduľovú sviečku vo vašej izbe hodinu pred spaním a zaručene budete mať dobrý spánok.

Jemný jazmín
Jazmín má toľko krásy, že je ťažké si predstaviť, že táto malá kvetina môže mať toľko skvelých účinkov pre našu krásu. Je dobrá pre všetky typy pleti a všetky druhy ročných období. Jazmínové esenciálne oleje sú dokonalým hydrátorom pre pokožku. Zachytávajú vlhkosť do pokožky, zabraňujú jej vysychaniu a tým zabraňujú dehydratovanej a šupinatej pokožke. Je jemný, ľahký a neupcháva póry, ako niektoré ťažšie extrakty.

olej

Jazmínový olej tiež chráni pokožku pred stresovými a znečisťujúcimi látkami a chráni ju pred voľnými radikálmi. Môže potenciálne zabrániť rôznym typom rakoviny kože a udržiavať problémy s kožou súvisiace s vekom. Počas zimy zmierňuje suchú pokožku a zmierňuje rôzne bolesti. Všestranný obľúbený jazmínový čaj sa používa v čínskej medicíne už od nepamäti a čistí pokožku zvnútra. Tiež reguluje krvný tlak.

Related Posts

© 2024 Mostreal - WordPress Theme by WPEnjoy