Aby boli zdravé a šťastné

Na zdravie dieťaťa má vplyv niekoľko rôznych faktorov. Niektoré ovplyvniť môžeme, iné zasa nie.
Zhodneme sa zaiste na tom, že dôležitú úlohu má aj dedičnosť. Toto ovplyvniť ťažko môžeme, môžeme iba predvídať výskyt istého druhu ochorenia v našej rodine a nezanedbať prevenciu a kontrolu, či sa u nášho dieťatka nevyskytujú príznaky choroby.

dotek

  • Na očkovanie detí panuje v poslednej dobe veru množstvo odborných, neodborných a žiaľ často až hlúpych názorov. Teší ma fakt, že vláda prijala rozhodnutie, že do predškolských zariadení môžu byť prijaté iba deti s povinným očkovaním. Prispeje to celkom iste k návratu k dobe, keď už sme niektoré choroby ani nepoznali, no lajdáckosťou alebo prijatím neoverených informácii z internetu sa nám žiaľ objavujú choroby, z dôvodu neočkovania.

Na čo máme vplyv je aj správna životospráva a stravovanie-

  • Šťastné dieťa je ale nielen dieťa najedené, ale hlavne obklopené milujúcimi rodičmi. Toto sa nezmení ani vekom. Ani vtedy, keď už naše deti opustia rodinné hniezdu a vytvoria si vlastnú rodinu. Pocit šťastia v nej nebude úplný ak tam bude chýbať láska, tolerancia a pochopenie a zároveň im do vienka z rodičovského domu toto nebude dané.

Je to ako chýbajúca noha na stoličke. Ak nemáme všetky- stabilita šťastia nie je možná.
To isté prirodzene platí aj naopak. Ak dieťa,dávno odrastené, neprejaví lásku a vďačnosť svojmu rodičovi, nemôže rodič okúsiť pocit šťastia a naplnenia. Ostáva tam potom otáznik, prázdne miesto. Márne sa snažíme toto prekryť navonok ľahostajnosťou, majetkom, alebo skrátka čímkoľvek. Svet okolo seba oklamať môžeme, no seba nie.

rodina

Neprajem žiadnemu rodičovi, aby sa mu to stalo. Rovnako neprajem žiadnemu dieťaťu, aby nemohlo okúsiť lásku a obetavosť rodiča.
Šťastie veľmi úzko súvisí so zdravým. Psychika človeka je totiž spúšťačom mnohých chorôb. Doprajme svojím deťom dostatok lásky, aby sme ju v jeseni života mohli pocítiť aj my.

Related Posts

© 2024 Mostreal - WordPress Theme by WPEnjoy