Operácia kŕčových žíl laserom: skúsenosti, priebeh a liečba

Laser a kŕčové žily sú pomernou novinkou, preto mnoho ľudí tejto metóde nedôveruje. K nim som patrila i ja, no po odporúčaniach mojej cievnej lekárky a aj troch známych, som si i povedala, že idem d toho. Keďže moja sestra absolvovala niekoľko rokov dozadu klasické odstránenie žíl prostredníctvom chirurgického zákroku, viem veľmi dobre porovnať, ktorá z metód je jednoznačne lepšia. Ženské nohy v modrých topánkach medzi rozkvitnutými lúčnymi kvetmi

Ste hotový za pol hodinky
Samotný zákrok, ak sa tak vôbec dá odstránenie žíl laserom nazvať, netrvá viac ako pol hodiny. Síce som túto informáciu dostala dopredu, neverila som úplne tomu, že to bude naozaj takto rýchle. Na moje prekvapenie však naozaj bolo. Deň voľna v práci, ktorý som si vybrala, mi bol nakoniec úplne na nič, pretože mi pokojne stačilo dobehnúť na hodinku.

Pre citlivky
Bolesti sa nemusíte absolútne obávať. Jediná vec, ktorá sa dá opísať ako nepríjemná, je vpich do nohy na začiatku. Ide však o naozaj tenučkú ihlu. Napríklad v porovnaní s odberom krvi ide o omnoho menšiu bolesť. Zvyšok zákroku si ani nevšimnete.

O týždeň môžete zabehnúť maratón
Liečba je v tomto prípade naozaj neuveriteľne krátka. Samú ma to veľmi prekvapilo, keďže moja sestra po chirurgickom odstránení žíl nemohla normálne chodiť asi dva týždne, kompresné pančuchy nosila skoro rok a tie modriny na jej nohách – ach jaj. Ja som po týždni nevedela, že som na nejako m zákroku bola. Nohy neboleli, neopúchali, jednoducho žiadne komplikácie ani nepríjemné stavy.Ľudské bosé chodidlá zblízka

Budete si musieť priplatiť
Keďže ide o akúsi „extra“ službu, za laser si budete musieť priplatiť a nie je to naozaj málo. Aj ja som veľmi dlho uvažovala nad tým, či je takáto investícia naozaj nutná. Teraz, keď so žilami nemám žiadny problém a liečba netrvala dlhšie ako týždeň, môžem zodpovedne povedať, že sa oplatí zainvestovať. Cenník odstránenia kŕčových žíl laseromsa pohybuje okolo päťsto až šesťsto eur. Hovorím, nie je to málo, no do zdravia sa zainvestovať oplatí.

Related Posts

© 2024 Mostreal - WordPress Theme by WPEnjoy