Vzťah s teenagerom: kto skazil naše deti?

Je veľmi dôležité vybrať si správny čas na rozhovor. Ľudská psychika je usporiadaná takým spôsobom, že sa v bežných podmienkach správame obvyklým spôsobom, takže začiatok stojí za zmenu situácie. Ak vysvetlíte dieťaťu, že je nemožné sedieť pred počítačom celý deň, keď si práve spustilo svoju obľúbenú hru, efekt bude nulový. Ak majú vaše deti 10 alebo viac rokov, skúste ich odviezť do kaviarne a začnite tam rozhovor. Ak chcete, aby Vám vaše dieťa pomohlo okolo domu, skúste napísať vopred zoznam všetkých domácich povinností. A nech si dieťa vyberie pre seba niekoľko vecí, ktoré sa teraz zaväzuje naplniť. Ak má teenager možnosť voľby, bude oveľa jednoduchšie súhlasiť s vašimi podmienkami.

kluk

  1. Akúkoľvek zmenu je najlepšie začať s podrobným plánom. Ak je vaším cieľom dať deti do postele do 21.30 každý večer, zamyslite sa nad tým, aké kroky musíte urobiť. Môžete vyhlásiť brainstorm, počas ktorého každý člen rodiny ponúkne svoje vlastné riešenia problému. Povedzme: „Naša rodina má problém s režimom dňa. Uvažujme o tom, čo môže každý z nás urobiť.“ Deti milujú takéto „útoky“, v ktorých sa môžu zúčastňovať na rovnakom základe s dospelými. A keď dieťa vie, že jeho hlas je pre dospelých dôležitý, je oveľa jednoduchšie robiť ústupky. Nakoniec, vašou úlohou je nájsť riešenie problému a nie je potrebné, aby ste boli autorom tohto riešenia. Takže dajte všetkým členom rodiny príležitosť ponúknuť svoje nápady a vyriešiť riešenie. Štúdie ukazujú, že keď povieme ostatným o našich zámeroch, častejšie vykonávame naše plány.

 dívka

  1. Začiatok dospievania, mnohí psychológovia považujú za ideálny moment na zvýšenie otázky disciplíny a zodpovednosti. Keďže väčšina školákov v súčasnosti zažíva krízu sebaurčenia a snaží sa oddeliť od svojich rodičov, môžete hrať na tejto túžbe po slobode. Ponuka vreckových peňazí (ak ste proti takémuto prístupu, nahraďte peniaze príležitosťami a privilégiami) výmenou za úlohy. V tomto prípade nemusíte opakovať nespočetné množstvo krát : „Vyhoďte odpad“, pretože sa dieťa samo rozhodne, či ho chce vyhodiť, alebo nie. Nenechajte sa prekvapiť, ak v prvých časoch odpadky zostanú v koši. Ale pokiaľ ide o vydávanie vreckových peňazí alebo nákup nových džín, musíte byť rázni : „Žiadne peniaze a žiadne nákupy tento týždeň.

Related Posts

© 2024 Mostreal - WordPress Theme by WPEnjoy