Zázračné masáže pre tých najmenších

Každá mamička na svete zažije so svojim novonarodeným bábätkom množstvo šťastných chvíľ. Tým nepríjemný ,sa však bohužiaľ taktiež nedá vyhnúť na sto percent. Prvé mesiace sú náročné hneď kvôli viacerým veciam. V prvom rade, si musíte so svojim bábätkom vytvoriť vzťah, teda pochopiť kedy je hladné, smädné, alebo od vás chce niečo úplne iné. Druhou výzvou je to, aby ste sa naučili svoje dieťa upokojiť. Túto zručnosť budete potrebovať pri uspávaní, kolikách, či iných stresových situáciách. No a jednou z možností je masírovanie.

nožičky
 
Masírovaním nemôžete nič pokaziť. Dajte si pozor hlavne na to, aby ste netlačili príliš silno. Hlavne ak hovoríme o oblasti bruška. Druhou dôležitou vecou je aj správny masážny prostriedok. Nikdy nepoužívajte tie pre dospelých. Najlepšie urobíte, ak si zaobstaráte detský olej bez parfumov a iných umelých látok. Na masírovanie malého telíčka vám postačia iba vaše prsty.
 
Ak by ste sa chceli naučiť nejaké tie špeciálne „hmaty“, na internete nájdete množstvo návodov, ako na to. Základom je ale váš dotyk, to že ste spolu s dieťatkom a navyše sú pre neho takéto pohyby na jeho telíčku veľmi príjemné.

malé dítě
 
Kedy dieťatko masírovať
 
Masírovať môžete samozrejme kedykoľvek. Je však dobré, ak si z tejto činnosti vytvoríte akýsi rituál. Dobrá doba je napríklad večerné kúpanie, alebo akékoľvek uspávanie, a to ako to denné, tak aj to nočné. Dieťatko sa dokáže pomocou vašej masáže upokojiť a uvoľniť, preto zaspí omnoho rýchlejšie a hlavne bez plaču, či nosenia na rukách. ak teda hľadáte zaručenú techniku, ako uspávaním nestráviť celé hodiny, verte že ste narazili na tú správnu.
 
Rozhýbete črievka
 
Masáže vám pomôcť aj pri bežných detských tráviacich ťažkostiach, ako je napríklad kolika, či zápcha. Takto im totiž doslova rozhýbete črievka, takže pomôžete všetkému, čo má isť takpovediac von z tela, aby sa z neho naozaj dostalo. Nezabudnite však na to, že v tomto prípade samotná masáž nestačí. pomôžte si napríklad kvapkami, teplými obkladmi, alebo úpravou vaše stravy.

Related Posts

© 2024 Mostreal - WordPress Theme by WPEnjoy