Čo si berie so sebou na nákup ekočlovek?

Ekočlovek. Toto pomenovanie som si práve vymyslela. Pretože nemôžme povedať, že ten, čo mu nie je ľahostajné životné prostredie sa nazýva ekológ alebo tak nejak podobne. Pre mňa je to teda ekočlovek. Hoci sa vám to pomenovanie môže priečiť, môžete si trebárs vymyslieť vlastné krajšie.

taška

Čo si taký človek berie so sebou na nákup?

Určite nie to isté, čo bežný človek – konzument:
ü  Látkovú tašku
Neoddeliteľná súčasť ekočloveka. Bez nej ani na krok. Plastové tašky totiž vôbec nie sú in. So sebou si treba brávať vlastnú látkovú tašku (alebo tašku z iného materiálu ako je plast). Svoj nákup si treba zabaliť do vlastnej tašky, pretože účinky plastu na náš organizmu ešte nie sú preskúmané.

ü  Svoje vlastné nádoby
Je to podobné ako pri látkovej taške. Ekočlovek odmieta plast v akejkoľvek podobne, preto odmieta aj napríklad salámu zabalenú v poplastovanom papieri, obalenú potravinárskou fóliou a zabalenú do sáčku. Táto istá saláma sa dá kľudne zabaliť aj do vlastnej nádobky a verím, že predavači nebudú neochotní. Keby áno, je tu predsa plno iných reťazcov, kde to môžete znova vyskúšať.
ü  Vrecúška na ovocie, zeleniny a chlieb

Ovocie, zelenina a chlieb, prípadne hocijaké iné pečivo sa dá najlepšie zabaliť do hocijakého vrecúška, aké uznáte za vhodné. Najlepšie sú vrecúška ušité zo starej záclony. Využijete staré materiály, ktoré sa vám doma povaľujú a zároveň máte perfektné vrecúško.

energie

ü  Termo hrnček na prípadnú kávu
Keby vás pochytila náhla únava a jediné, čo je na blízku je automat na kávu, máme ľahkú pomoc. Kávu si nechajte načapovať do vlastného termohrnčeka a pohár, ktorý nie je ani zďaleka ani recyklovateľný nechajte v automate.
Pevne dúfam, že som vás od ekonakupovania neodradila a aj z vás sa čoskoro vykľuje ekočlovek s veľkým E, na ktorého bude naša matička Zem právom hrdá. 

Related Posts

© 2024 Mostreal - WordPress Theme by WPEnjoy