Stenu dáme preč

Priečky. Steny. Múry. Uvažujeme o nich len vtedy, keď sa nás ich stavba výsostne dotýka. Potom aj zabudneme z čoho sú vlastne vyrobené. Sú súčasťou nášho domu, bytu, chaty, letného domčeka a poriadne ich ani nevnímame. Jediné, čím nám môžu prekážať je to, že cez ne počujeme všetko. Aj to, čo nechceme počuť. Aj našich susedov, či známych alebo naše deti pri istých činnostiach, ktoré by mali zostať navždy ukryté za zatvorenými dverami. Stena má svoje opodstatnenie v mnohých hľadiskách. Nielen tie však musíte brať do úvahy.

Tak čo, stenu dáme preč?

backdrop-21534_1920

Preto keby sme si len tak pomysleli, že stenu dáme preč, tak to nie je také jednoduché. Táto protipožiarna stena MB-118EI LMmont sa nedá zničiť ohňom. Jej využitie by sme mohli nájsť hlavne na priestranstvách, kde sa pohybuje veľké množstvo ľudí. To sú napríklad stanice metra, ktoré by mali byť riadne chránené proti prípadným požiarom, pretože v prípade vypuknutia požiaru v metre by bolo v ohrození veľké množstvo, priam až masa ľudí. To si nikto nemôže zobrať len tak na svedomie a preto to treba preventívnymi opatreniami radšej dopredu zabezpečiť akoby sa mala udiať nejaká tragédia, ktorá by otriasla mnohými osudmi a rodinami.

Rada č. 1: Starú stenu, ktorá nie je vybavená protipožiarnym mechanizmom dajte preč a zaobstarajte si poriadnu, kvalitnú stenu, ktorá vás ochráni. Nebudete ľutovať pôvodnú investíciu, ale to, že ste to nespravili už dávno.

wood-1108307_1920

Steny by nemali plniť funkciu len toho, že za nimi môžeme niečo skrývať. Mali by byť funkčné vo všetkých ohľadoch a to aj v tom bezpečnostnom ohľade. Priam takúto funkciu by ste mali zvažovať ako prvoradú, keďže sa jedná o bezpečie celej vašej rodiny alebo v prípade už spomínaného metra aj o bezpečnosť iných ľudí. Nemôžeme byť ľahostajní k bezpečnosti o druhých. Často na to nemyslíme, ale potom na to tvrdo doplatíme.

Related Posts

© 2024 Mostreal - WordPress Theme by WPEnjoy