Halogén, klasika alebo LED? Ktorú žiarovku uprednostniť?

Väčšina ľudí ide s dobou a prispôsobuje sa moderným technológiám. V podstate ide skôr o sympatický a komfotný zážitok, ako aj zaujímavé príležitosti zoznámiť sa s funkciami a vlastnosťami produktov, ktoré boli pre nás doteraz tabu. Pokrok sa určite týka aj osvetlenia a svetelných produktov, ktoré zaplavujú trh a následne moderné interiéry(ako aj exteriéry). Pod touto informáciou si jednoznačne vybavíme predovšetkým technológiu známu ako LED, ktorá funguje na praktickom a hlavne úspornom systéme svetlo vyžarujúcej diódy (light emitting diode).
pověšené žárovky
Ide o skutočne lákavú voľbu https://www.ledprodukt.sk, ktorá sa však takisto stáva stále jasnejším favoritom a voľbou pre každého, kto dnes rozmýšľa nad efektívnym osvetlením.
Či už ide o led reflektory, led trubicu, led lištu, led pásiky, alebo „obyčajné“ led žiarovky charakteristika je v hlavných bodoch rovnaká, no skúsme byť objektívni a pozrieť sa na dnešný trh so žiarovkami, respektíve na niekoľko možností, aké máme pri kúpe osvetlenia, konkrétne „klasických“ žiaroviek na výber.
Halogénové žiarovky
Oproti tým bežným majú cca 3x dlhšiu životnosť a sú ideálne do priestorov, v ktorých rátate s dlhodobejším osvetlením. Za zmienku stojí vysoký jas a celková účinnosť na čele s jasným neutrálnym svetlom so sfarbením do biela. Doprajú určitú reguláciu (stmievanie), ale v podstate ide skôr o účelovú, než dekoratívnu voľbu, no relatívne kvalitnú, i keď nevýhoda spočíva vo vyššej spotrebe elektrickej energie.
žárovka na trávníku
Klasické žiarovky
Sú veľmi dobre známe hádam každému z nás a predovšetkým strednej alebo staršej generácii. Ich sympatickou stránkou je hlavne výhodná, respektíve nízka cena, no životnosť je na tom biednejšie- cca 1000 hodín. Veľká nevýhoda spočíva aj v neefektívnom svietení, kedy sa k samotnému svetlu využíva možno len 5 % energie a zostatok ide do tepla.
LED
Už zmienená technológia luminiscenčnej diódy je veľmi úsporná a má vysokú životnosť, udáva sa cca 25 – 100 000 hodín svietenia a žiarovky LED sa vzájomne odlišujú predovšetkým teplotou svetla udávanou v kelvinoch.

Related Posts

© 2024 Mostreal - WordPress Theme by WPEnjoy