Kreatívne stoličky

Škoda vyhodiť

„To je škoda vyhodiť…“, hovoríte si pri zbieraní kusov nábytku od výmyslu sveta vo Vašej pivnici alebo garáži, až do dňa, kým prídete na to, že ďalšie veci už nemáte kam dať alebo je už najvyšší čas rozhodnúť sa či investujete peniaze, čas a energiu do kúpy nového alebo obrody starého nábytku.
My, nadšenci staro-nových vecí s dušou a príbehom, hlasujeme za druhú možnosť. Nekonečné túlanie sa po obchodoch, hľadanie niečoho, čo by ako-tak spĺňalo našu predstavu a neustále kompromisy predsa len nie sú pre každého.

design

Pozrite sa čo doma nájdete

Pred začatím svojho malého projektu domáceho kutila najskôr všetky predmety vyneste z kútov na svetlo sveta a dobre si ich obzrite z každej strany. Rozhodnite sa, ktoré časti chcete zachovať, čo chcete zviditeľniť alebo naopak prekryť. Následne nahliadnite do všetkých zákutí, v ktorých skladujete pomôcky a nazbierané odpadové materiály. Všetko, čo by ste teoreticky mohli použiť pri majstrovaní, si odložte bokom. Neohŕňajte nosom nad ničím, neselektujte, odkladajte farby, laky, látky, stuhy, spony, perá na textil a čokoľvek, čo by ste z neznámeho dôvodu mohli využiť. Nie je umením pozrieť si na nejakom webe video s celým zoznamom potrebných ingrediencií a návodom ako to urobiť, ale vystačiť si viac-menej s tým, čo už máte doma.
Zvoľte teda opačný (a lacnejší!) postup, možno budete prekvapení čo všetko doma máte. Až v ďalšom kroku hľadajte múzu v časopisoch a videách. S výsledkom práce budete najspokojnejší, ak zapojíte vlastnú fantáziu na maximum a výsledok bude kvalitný. Pri dokupovaní materiály vyberajte tak, aby ste ich zbytočne nepreplatili, ale aby spoľahlivo splnili účel, na ktorý sú určené.

židle

Príklad

Ako príklad toho, čo môžete urobiť (zbytočne) zle je povrchová plocha. Pri výbere náteru na stoličku nie je dôležitá len jeho farba, ale aj to či budete stoličku používať dnu alebo vonku, či bude na ňu svietiť slnko alebo bude v styku s vlhkosťou a pod. Zhodnotiť teda musíte potrebu morenia, farbenia a lakovania. Podobne je to aj so samotnou plochou určenou na sedenie, najmä ak ide o čalúnenie. vyberajte adekvátne podľa intenzity záťaže, ktorou predpokladáte, že poťah bude namáhaný.

Related Posts

© 2024 Mostreal - WordPress Theme by WPEnjoy