Má chudnutie skutočne len pozitívny a zdraviu prospešný efekt?

Ani náhodou, niekedy môže dopadnúť fatálne zle a nechať za sebou výsledky, v prvom rade však negatívne a dokonca bez očakávaného pozitívneho efektu. Ale tým vás nechcem strašiť a ani odrádzať v prípade, že ste sa rozhodli dostať do formy. Chudnutie môže mať samozrejme aj prirodzenú a zdraviu prospešnú tvár, predovšetkým ak uprednostníme zdravý životný štýl pred mučiacimi technikami, ktoré sa vymykajú zdravému rozumu. Môžeme si tak hneď na začiatok povedať a predovšetkým uvedomiť, že chudnutie má dve tváre .

rozbité vejce

Osobne si myslím, ale v podstate aj verím, že mám pravdu ak poviem, že prekonávať sa a celé dni takmer nič nezjesť, to povedie jedine k skolabovaniu, alebo k šialenstvu, ktoré sa dostaví onedlho. Oslabí sa nielen váš organizmus, ale aj vaša myseľ. Táto cesta tak nie je prirodzená, budete pôsobiť ako zombie. Táto cesta je tak pochopiteľne i nebezpečná a to najmä v prípade, ak vediete aktívny život plný práce, dochádzok a rôznych vybavovačiek. Nezdravá je i z toho dôvodu, že v podstate nejde o diétu.

maskot

Diéta by mala predstavovať ľahkú, zdravú a na vitamíny výdatnú pravidelnú stravu, nie hladovku. Hladovaním dosiahnete akurát to, že o pár dní to nevydržíte a v záchvate zjete všetko, čo budete mať po ruke. Celé trápenie tak bolo zbytočné a nakoniec možno ešte priberiete. Takisto si narušíte prirodzené funkcie tela, ktoré odosielajú signály vášmu mozgu, v akej miere a kedy by ste sa mali najesť. Takýmto extrémom si narušíte svoje zmysly a nebudete mať pojem o zdravej miere týkajúcej sa príjmu potravy. A to som nespomenul celkom možný a závažný následok týkajúci sa narušenej psychiky. Poškodenie fyzického i psychického stavu môže mať dlhšie trvajúce následky, ktoré si následne ponesiete so sebou a bude ťažké ich vrátiť do normálneho stavu.

Related Posts

© 2024 Mostreal - WordPress Theme by WPEnjoy