Zamerajme sa na výber vhodného rybárskeho prútu

Rybári majú dnes na výber množstvo variánt, možností a doplnkov, no za najdôležitejšiu a vlastne hlavnú výstroj každého rybára možno označiť predovšetkým rybársky prút. Ale aj tento typ výstroja treba rozpísať detailnejšie, pretože aj spomedzi rybárskych prútov máme široký výber jednotlivých značiek, veľkostí, funkcií a iných charakteristík. Tieto charakteristiky by som nenazval malými detailami ale skôr dôležitou voľbou do budúcna, od ktorej sa bude vyvíjať o aký typ rybolovu, alebo skôr o aký typ úlovku máme najväčší záujem. Podľa toho sú totiž jednotlivé prúty vyrobené. Chytanie rýb si síce vyžaduje aj určitú znalosť, skúsenosť či zručnosť, ale veľkou mierou zavážujúcim faktorom je aj správna voľba vhodného tovaru z kategórie rybarske udice.

chytání ryb

Pre vhodnú voľbu máme výber z možností kaprové, prívlačové, feedrové, na plávanú, pilkrové, sumčiarske, muškárky a teleskopické. Už len samotný výber podkategórií pôsobí obšírne, pritom každá podkategória skrýva rôzne typy a a značky udíc, avšak podkategória nás bližšie orientuje k tomu, aký typ rybolovu chceme uprednostniť. Po zvolení podkategórie je už výber viac menej ľahší, no zato stále bohatý. Konkrétnym výberom typu udíc nič nepokazíme, naopak. Zobrazia sa nám iba prúty najvhodnejšie k danému typu rybolovu. Potom môžeme vyberať aj podľa ceny či overenej značky. Overenými a populárnymi výrobcami rybárskych prútov sú okrem iných napríklad Daiwa, Delphin, Major Craft, alebo Cormoran.

prut

  • Tradičnými či základnými voľbami sú udice zo skupiny prívlačové alebo kaprové.

Prívlačové, alebo prívlač je ideálnou technikou pre chytanie dravých rýb, u nás najčastejšie šťúk. Ide o spôsob lovu, kedy len tak nečakáme, ale dravú rybu neustále lákame prívlačou.
Kaprové, ako už názov napovedá, sú vhodné predovšetkým k lovu kaprov pre rybárov, ktorí radi väčšinu času relaxujú na stoličke a pomaličky čakajú, kým kapor nájde ich nástrahu.

Related Posts

© 2024 Mostreal - WordPress Theme by WPEnjoy