Rady ako nechrápať

Asi každý z nás pozná problém menom „chrápanie“, či už z vlastných skúseností alebo aspoň z rozprávania. Počas toho ako spíme sa stávajú svaly mäkkého podnebia viac uvoľnené, čo spôsobuje vibráciu horných dýchacích ciest, ľudovo nazvané, chrápanie. Dokáže potrápiť nielen postihnutú osobu, no najmä partnerov, s ktorým zdieľame jednu miestnosť či posteľ.

zena-chrapanie

Najčastejšie býva príčinou práve upchatý nos, keďže dýchanie ústami spôsobuje chrápanie. Zaujíma vás ako sa zbaviť tohto problému? Ako nechrápať a netrápiť sa? Medzi najbežnejšie rady na tento problém patrí spanie v inej pozícii ako na chrbte, ideálne ležať počas noci na boku. Odporúča sa mať hlavu položenú na vyvýšenom vankúši, aby sme mali voľnejšie dýchacie cesty. Nesmieme zabudnúť ani na návyky, ktoré chrápanie zhoršujú. Medzi tie patrí napríklad fajčenie, pitie alkoholu, nezdravé a tučné jedlá konzumované priamo pred spaním či nepravidelný spánkový režim. Obézni ľudia majú telesné tkanivá pokryté väčším množstvom tuku, čo iba zhoršuje tento problém. Preto môžeme zarátať medzi prevenciu aj pohyb, zdravú stravu a udržiavanie váhy. Ako na všetko, aj na chrápanie existujú takzvané ľudové liečivá. Pri závažných problémoch s dýchaním počas spánku je často nutné navštíviť odborníka, ktorý zistí akú máte dychovú krivku a nasadí liečbu.

stiahnuť

V niekoľkých prípadoch sa liečenie chrápania rieši laserovou či plastickou operáciou. Ak chcete chrápanie riešiť liekmi, medzi najpredávanejšie lieky na trhu patrí Asonor, ktorý je vo forme spreju, Adenol vo forme kvapiek alebo Hypomer isotonic tiež v sprejovej forme. Existujú aj náplasti, ktoré sa lepia priamo na nos. Nakoľko je chrápanie veľmi bežné, nemožno ho podceňovať. Môže totiž ísť aj o závažnú poruchu, ktorú treba riešiť čo najskôr. Viac rád ako nechrápať https://www.segum.sk/ako-nechrapat-a-netrapit-sa nájdete na tomto linku. Jedným z nich je naparovanie sa nad slanou vodou, či dýchanie byliniek. Zvykne sa robiť aj nápoj z jablka, zázvoru, mrkvy a citrónovej šťavy.

Related Posts

© 2024 Mostreal - WordPress Theme by WPEnjoy